tel.608 782 558
educata@educata.pl
Aleja Wiśniowa 81
53-126 Wrocław
  News
  KLAUZULA REALIZACJI OBOWIĄZKU INFORMACJI W ZAKRESIE OCHRONY DANYCH OSÓB FIZYCZNYCH

  przeczytaj o klauzuli RODO

   

  Akcja "Poradnia z sercem"

  Kliknij po więcej informacji

  EDUCATOWE KONTO BANKOWE...

  ...znajdziesz tutaj

  POSIADAMY UPRAWNIENIA PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNYCH

  Wydawane przez nas opinie są honorowane przez instytucje oświatowe (np. szkoły, przedszkola). Zapewniamy fachową pomoc oraz szybkie terminy wizyt. Realizujemy opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

  Ale to już było.... krótkie informacje o szkoleniach i opinie uczestników

  MUTYZM WYBIÓRCZY - DIAGNOZA I TERAPIA

  Jesteśmy praktykami. Posiadamy dużą wiedzę teoretyczną i mamy doświadczenie w prowadzeniu konferencji
  i szkoleń na temat  mutyzmu wybiórczego: Katowice (październik 2015 r.);  Poznań (czerwiec 2016r.);  Marki k/ Warszawy  (październik 2016 r.). Przygotowałyśmy autorski program szkolenia połączony z 1,5 godz. warsztatami przeprowadzonymi w 20 osobowych grupach. Z naszych szkoleń skorzystało już 300 osób (specjalistów, nauczycieli i rodziców).

  Podczas szkolenia postaramy się odpowiedzieć na pytania, które najczęściej nurtują rodziców dzieci
  z mutyzmem wybiórczym, ich nauczycieli i specjalistów:

  • Czym jest lęk i jak wpływa na funkcjonowanie dziecka?
  • Jakie są czynniki predysponujące, wywołujące i podtrzymujące lęk przed mówieniem?
  • Jak rozmawiać z dzieckiem z MW?
  • Jak przeprowadzić diagnozę dziecka z podejrzeniem mutyzmu wybiórczego?
  • Jak wygląda diagnoza różnicowa?
  • Jakie są najczęściej współistniejące zaburzenia?
  • Jakie są efekty diagnozowania dziecka z MW w poradni psychologiczno- pedagogicznej?
  • Jak powinna wyglądać współpraca między placówkami oraz rodzicami dziecka?
  • Co to jest obciążenie komunikacyjne i jaki ma wpływ na terapię dziecka?
  • Jak planować strategie terapeutyczne w oparciu o 10 kroków swobodnego mówienia?
  • Jakie błędy najczęściej popełniamy w stosunku do dzieci z mutyzmem wybiórczym  i jak ich uniknąć?

  Podczas zajęć praktycznych uczestnicy wypracują kilka planów oddziaływań terapeutycznych w różnych środowiskach, dla dzieci w różnym wieku.

  Kilka słów o nas:

  Maria Bystrzanowska - logopeda i specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Od ponad 20 lat pracuje jako logopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz w przedszkolach. Jej pasją jest między innymi praca z dziećmi z mutyzmem wybiórczym i wspieranie ich rodzin. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu mutyzmu wybiórczego. Jest także aktywnym członkiem (ekspertem) w liczącej obecnie ponad 3000 osób grupy na Facebooku pod nazwą ,,Mutyzm Wybiórczy - mutyzm.org.pl” Jej artykuły dotyczące mutyzmu wybiórczego są dostępne na różnych portalach internetowych (m.in. www.siedemliter.pl; www.publikacje.edu.pl; www.logopedia.pl).

   Anna Strzelecka - Mama trzech córek, w tym jednej dotkniętej mutyzmem wybiórczym. W latach 2013, 2014, 2016 przeszła szkolenia u Maggie Johnson i Alison Wintgens w Wielkiej Brytanii. Współpracuje ze SMIRA (Selective Mutism Information and Research Association). W roku 2015 i 2016 brała udział w konferencjach SMIRA w Leicester (Anglia). Utrzymuje kontakt z organizacjami z całego świata działającymi na rzecz osób dotkniętych mutyzmem wybiórczym. W 2014 roku zainicjowała tłumaczenia angielskich materiałów na język polski, widząc ogromne zapotrzebowanie na rzetelną wiedzę. Prowadzi stronę http://www.mutyzm.org.pl/, grupę dyskusyjną oraz fanpage na Facebook'u (https://web.facebook.com/mutyzm.wybiorczy/), wspierając w walce z mutyzmem wybiórczym rodziców i specjalistów. Obecnie mieszka w Irlandii.

  Kamila Fijak - psycholog ze specjalnością kliniczną oraz oligofrenopedagog. Specjalizuje się w diagnozie i terapii dzieci i młodzieży. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in.: w placówkach oświatowych oraz placówkach służby zdrowia (w tym: Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej). Obecnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz w prywatnym gabinecie. W pracy z dziećmi i młodzieżą opieką psychologiczną zawsze obejmuje również rodzinę pacjenta, a z nim samym stara się pracować interdyscyplinarnie dopasowując metody do jego potrzeb i możliwości.

   

  Wszystkie prawa zastrzeżone.Strona wykonana przez doNETA.pl